Esteu aquí: Inici NOTÍCIES Conferència: "L'origen de la Festa de l'Estany"

Conferència: "L'origen de la Festa de l'Estany"

Conferència: "L'origen de la Festa de l'Estany"

Divendres, 22 d'agost, a les 19h, a la Sala de Convencions del Museu Cerdà, l'Ajuntament de Puigcerdà i el Grup de Recerca de Cerdanya van organitzar la conferència: "L'origen de la Festa de l'Estany", a càrrec d'Oriol Mercadal i Enric Quílez. L’acte s’emmarca en el cicle d’estiu “a l’estiu, RECERCA’T!” que organitza des de fa 5 anys la nostra entitat.

CONFERÈNCIA: "L'ORIGEN DE LA FESTA DE L'ESTANY"

 

 Map10.jpg

 

Divendres, 22 d'agost, a les 19h, a la Sala de Convencions del Museu Cerdà, l'Ajuntament de Puigcerdà i el Grup de Recerca de Cerdanya van organitzar  la conferència: "L'origen de la Festa de l'Estany", a càrrec d'Oriol Mercadal i Enric Quílez. L’acte s’emmarca en el cicle d’estiu “a l’estiu, RECERCA’T!” que organitza des de fa 5 anys la nostra entitat.

 

Durant la conferència es va explicar, amb l’ajut de fotografies antigues i recents, l’origen de la Festa, l’entorn de l’estany i com ha anat evolucionant la Festa fins al dia d’avui al llarg del segle XX i principis del XXI.

 

La conferència va formar part dels actes de celebració de la Festa de l’Estany i va ser seguida per nombrós públic.

 

 

 

Accions del document

Plaça de l'ajuntament s/n 17520 - Puigcerdà. Telèfon: 972 88 06 50 - Fax: 972 88 17 79.